יום שני, 19 מרץ 2018, 17:57
דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר

מוקד טלפוני חינם

073-7020543

חפש
כדי שנוכל לעזור לכם וליקירכם-צרו קשר
שם מלא* :
טלפון* :
נייד :
אימייל :
תוכן :
קוד אבטחה
This Is CAPTCHA Image
 עליה במספר עובדי סיעוד זרים
(עודכן ב: 24/9/2008)
בעוד שבשנת 2006 היו כ-44,178 היתרי העסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד בישראל, בשנת 2007 מספר ההיתרים עלה ל-51,744
 מטפלים עובדים זרים יקבלו נקודות זיכוי ממס הכנסה
(עודכן ב: 14/6/2006)
העובדים יהנו מ-2.25 נקודות זיכוי רטרואקטיבית משנת המס 2003 עד שנת המס 2006, עקב העלאת היטל העסקת עובדים זרים
 קרונות דו-קומתיים חדשים יצטרפו למערך הרכבות של רכבת ישראל, ויאפשרו מעתה גישה נוחה יותר לנכים.
(עודכן ב: 13/6/2006)
הראשונים שבהם החלו כבר לפעול והשאר - עד סוף השנה
 נכים יזכו להנחה של 10% ברכבת
(עודכן ב: 13/6/2006)
עד כה ניתנה ההנחה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה בלבד. מהיום יהיה זכאי כל נכה ובעל מוגבלות להנחה זו.
 אתר חדש לעמותת ידיים
(עודכן ב: 4/6/2006)
עמותת ידיים הוציאה את הפורטל הראשון לסעד בישראל

ההרשמה לאתר תאפשר לך גישה מלאה למידע שבמערכת, וקבלת עדכונים וחדשות ישירות למייל שלך. ניוזלייטר זה עוסק במגוון נושאים , בתחום הסיעוד, בריאות, מטפלים, וכולל כתבות ומאמרים, עדכונים, טיפים והמלצות, ועוד. המידע אינו כרוך בתשלום וניתן כשרות ללקוחותינו.

מי זכאי לקבל אישור להעסיק מטפל עובד זר ?

מי זכאי לקבל אישור להעסיק מטפל עובד זר ?

 

כל ילד או מבוגר המוגבל בתפקודו היום יומי וזקוק לעזרה בכל שעות היממה ורמת מוגבלותו נקבע על ידי המוסדות המתאימים ועומדת בקריטריונים (מפורט בהמשך), יכול לפנות למשרד התעשייה והמסחר ולקבל היתר העסקה למטפל עובד זר. קביעת רמת התלות של המטופל בזולת והעמידה בקריטריונים להעסקת מטפלים זרים נקבעת על ידי שלושה מוסדות:

 

1 - המוסד לביטוח לאומי

הביטוח הלאומי מאפשר קבלת אישורים להבאת מטפלים זרים בשני מצבים :

א -  קשישים (בני 60  נשים או 65  גברים) בודדים הזכאים בהתאם לחוק ביטוח סיעוד ליותר מ 4 נקודות A.D.L, או זוג שבו אחד מבני הזוג זכאי ל4.5 נקודות A.D.L רשאים לקבל אישור להעסקה של מטפל זר ממשרד התעשייה והמסחר.

הזכאים לגמלה של 15.5 שעות סיעוד יכולים במיידי לפנות לקבל אישור העסקה של מטפל עובד זר, על ידי פניה ליחידת הסמך במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה.

נקודות ה A.D.L נקבעות על ידי אחות של הביטוח הלאומי במבחן הקובע את רמת תלותו של המטופל. המבחן נערך בבית המטופל ונועד לבדוק כמה יכול המטופל לדאוג לעצמו וכמה הוא תלוי בעזרה בחיי היום יום.

ב – כל ילד או מבוגר אשר זכאי לקצבה של מעל 100 אחוז נכות , קצבת שר"מ (שירותים מיוחדים), זכאי לקבל אישור להבאה של מטפל עובד זר. 

 

2 – משרד הבריאות

קשישים (בני 60  נשים או 65  גברים) אשר נדחו על ידי ביטוח לאומי עקב הכנסות גבוהות זכאים לפנות לאגודה לבריאות הציבור לבדיקת תלות פרטית.  הבדיקה הזהה למבחן ה A.D.L נעשית על ידי אחות פרטית מהאגודה לבריאות הציבור. לאחר מעבר המבחן וקבלת האישור מהאחות מקבל המטופל אישור להביא מטפל זר. התשובה מגיע בדואר. אישור זה  מותנה בהכנסות גבוהות מעל 10.500 ₪ ליחיד או 15.500 ₪ לזוג.

 

3 – משרד הביטחון

כל נכה צה"ל או אלמנת צה"ל הזכאים לסיוע מקיף של לפחות 17 שעות סיעוד זכאים להבאת מטפל עובד זר בסיועו של משרד הביטחון. נידרש אישור על ידי עובדת סוציאלית של משרד הביטחון על מנת לקבל אישור הבאה של מטפל עובד זר לארץ. לפרטים נוספים על היתרון שבהבאת מטפל זר לנתמכי משרד הביטחון (לינק קישור לעמוד נכי צהל במחלות )

 

מקרים נוספים

במקרים רבים אשר אינם מצוינים למעלה ניתן עדיין לקבל אישור להבאת מטפל זר.

אדם שצבר בין 2.5 -4 נקודות במבחן ה A.D.L זכאי לקבל אישור להבאת מטפל זר במקרים הבאים:

הוא גר עם נכה נוסף בבית

הוא נכה עם פיגור שכלי הגר עם הורה מעל גיל 70

הוא הורה ל-3 ילדים מתחת לגיל 16

הוא חולה במחלה ממארת או מחלה קשה, ודרושה לו השגחה במשך רוב שעות היום.

 

חולה העומד להשתחרר מבית חולים, רשאי לפנות לועדת חריגים של יחידת הסמך, ולהגיש בקשה להעסקת עובד זר על סמך אישורים רפואיים המצביעים על כך כי הוא זקוק להשגחה של 24 שעות ביציאתו מבי"ח. במקרה כזה הועדה תשקול מתן היתר העסקה לחצי שנה, עד החלטת ביטוח לאומי לגבי זכאות מחוק סיעוד.

ישנם תנאים נוספים יוצאי דופן לקבלת אישור הבאה של מטפל זר לארץ. כל מיקרה מטופל לגופו. לבדיקת הזכאות בכל מיקרה שהוא ניתן להתקשר לטלפון מספר חינם 1-800-30-50-58 או ליצור קשר בטופס יצירת

דף הבית    |    אודותינו    |    גיל הזהב    |    נכויות ומגבלויות    |    סיוע לילדים מוגבלים    |    בריאות תראפיה וטיפולים    |    פורומים    |    צור קשר
ע"י בניית אתרים בניית אתרים  כל הזכויות שמורות לעמותת ידיים Copyright © 2006